Aerobic to już przeżytek – trendy w fitnessie

Moda na zdrowy tryb życia i bycie „fit” przyniosła także wyjątkowe trendy w fitnessie. Aerobic, który pamięta jeszcze czasy kaset wideo powoli odszedł do lamusa, ustępując miejsca energiczniejszej zumbie… której pięć minut także już minęło. Z roku na rok pojawia się coraz więcej trendów w fitnessie. Niektóre z nich mają być bardziej efektywne, inne szybciej spalają kalorie, jeszcze inne są po prostu urozmaiceniem. Dowiedz się, jakie są najnowsze trendy na siłowniach i salach fitness.

Jak ryba w wodzie

Basen jest już passe. Zwykłe pływanie już kilka lat temu zmieniło się w pełen wymachów aquaaerobic, który także powoli odchodzi do lamusa. Teraz najbardziej atrakcyjnym treningiem są rowery w wodzie. Dzięki temu mocniej musisz napiąć mięsnie nóg, ponieważ opór wody jest większy niż powietrza. Z tego względu taki trening jest bardziej efektywny, jednocześnie jest także bardziej przyjemny. To świetnie urozmaicenie.

Wyskacz kalorie

Kolejnym trendem, który utrzymuje się już przez dłuższy czas są trampoliny. Trening na trampolinach pozwala na spalenie mnóstwa kalorii, a jednocześnie jest po prostu zabawny. Podskoki w ramach układu choreograficznego świetnie wzmacniają mięśnie nóg, dodatkowo podskoki sprawiają, że szybciej się zmęczysz, co jest kluczowe przy spalaniu kalorii. Co więcej, taki trening jest bardziej bezpieczny dla stawów kolan i kostek niż skakanie na skakance lub innym twardym podłożu.

Slackline, czyli ćwicz równowagę i koordynację

Slackline dopiero pojawia się w naszych klubach fitness. Jest to po trochu sport, po trochu sztuka. Slackline przede wszystkim jest świetną zabawą, dopiero w drugiej kolejności jest także wymagającym sportem, który rozwija koordynację. Na czym to polega? Jest to dyscyplina, która dotyczy chodzenia po niezbyt szerokiej, elastycznej taśmie. Całe zadanie jest utrudnione tym, że taśma ta jest zawieszona na wysokości od 25 do 50 cm nad ziemią. To trudna sztuka, ale zdecydowanie warto się nad nią zastanowić. Sport świetnie sprawdza się w przypadku i młodszych i starszych amatorów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *