Bielizna kolarska

Początkujący kolarz jak i profesjonalny cyklisty, wybierając się na rower, zawsze musi mieć na sobie odpowiedni strój, który będzie gwarantem komfortowej i swobodnej jazdy na rowerze. Wygodne ubranie oraz odpowiednia bielizna, nie będą rozpraszać rowerzysty od osiągnięcia zamierzonego celu. W sprzedaży istnieje szeroki wybór strojów kolarskich, dlatego przed ich zakupem należy zastanowić się, jakie są nasze potrzeby, by jazda na rowerze była jeszcze bardziej komfortowa. Strój jak i bielizna powinny być dobrane do panującej na zewnątrz pogody, tak aby w zimne dni ogrzewały nasze ciało, a latem zapewniały odpowiednią wentylację. 

W bieliźnie jak i w przypadku pozostałej części ubrań sportowych ważny jest materiał, z którego powstała dana rzecz. Materiał powinien być przyjemny w dotyku, tak aby nie podrażniał naszej skóry podczas jazdy. Ważnym elementem ubioru rowerzysty są skarpety kolarskie. Skarpety sportowe stworzone z myślą o kolarzach, posiadają specjalny system wentylacji, który pozwala na pozbycie się zbędnej wilgoci a przy tym i nieprzyjemnych zapachów. Skarpety posiadają również właściwości antybakteryjne, dzięki którym możliwe jest zachowanie świeżości stóp. Dobrze dobrane skarpety chronią również przed otarciami spowodowanymi nieodpowiednim obuwiem. 

Skarpety kolarskie – na co zwrócić uwagę?

W zależności od naszych upodobań w sprzedaży dostępne są niskie skarpetki, niezakrywające kostki, jak i wysokie podchodzące aż pod kolano. W każdym przypadku warto, jest sprawdzić, czy ściągacz skarpetek jest na tyle mocny, aby skarpety nie zsuwały się z nóg podczas jazdy. Spadające skarpetki mogą bardzo rozpraszać nasze myśli podczas jazdy i powodować spowolnienie naszego tempa. Wybierając skarpetki, należy również sprawdzić materiał, z którego powstały. Skarpetki noszone zima powinny gwarantować odpowiednią izolację cieplną, tak aby nasze stopy nie wyziębiły się podczas długiej jazdy w niskiej temperaturze. Pomocne mogą być również właściwości antybakteryjne, dzięki którym nasze stopy pozostaną świeże.