Jak urządzić w dobrym stylu pokój nastolatka?

Urządzanie pokoju dla dziecka, tak by był on funkcjonalny, a jednocześnie estetyczny i w dobrym stylu, to nie lada wyzwanie. Zwłaszcza jeśli musimy mu sprostać, mając do dyspozycji nie za dużą powierzchnię. Gdy dziecko jest bardzo małe, sprawa wydaje się prostsza – wystarczy kącik do zabawy i spania. Wraz z dorastaniem dziecka trzeba zadbać także o odpowiednie miejsce do nauki czy też rozrywki. Poza tym na pewno będzie trzeba uwzględnić gust i zainteresowania młodego człowieka. Jeśli chcemy więc podkreślić indywidualny charakter pomieszczenia (a na tym młodym ludziom zależy najbardziej), dobrym rozwiązaniem są fototapety na ścianę 3D.

FOTOTAPETY NA ŚCIANĘ 3D I… CO DALEJ?

Kolorystyka w pokoju nastolatka zależy oczywiście od jego upodobań, jednak z pewnością wybierze on kolory żywe. Aby jednak nie było w pokoju zbyt pstrokato, można część ścian pomalować na wybrany kolor, a na jednej umieścić fototapetę na ścianę 3D. Dzięki temu nie tylko dodamy pokojowi odpowiedniego kolorytu, ale także fototapety na ścianę 3D to znakomity sposób na to, by nawiązać do zainteresowań nastolatka. Wśród fototapet znajdziemy motywy, które przypadną do gustu chłopcom, jak i takie, które będą odpowiednie dla dziewcząt. W ten sposób zostanie podkreślony oryginalny i indywidualny charakter pokoju. Gdy aranżację ścian będziemy mieć już za sobą, trzeba pomyśleć o odpowiednich meblach. Biurko najlepiej umieścić jest blisko okna – tak żeby dostęp naturalnego światła był wystarczający, bo jak wiadomo, nauka odbywająca się przy biurku czy też korzystanie z komputera, to główne aktywności młodych ludzi. Miejsce do spania powinno być wygodne – najlepiej, gdy łóżko ma odpowiednio dobrany materac. To pozwoli na dobrej jakości odpoczynek, pełnowartościowy sen z dbałością o kręgosłup.

WYDZIELONE STREFY

Urządzając pokój nastolatka, dobrze jest zadbać o wydzielenie stref. Fototapety na ścianę 3D mogą świetnie do tego posłużyć. Da się dzięki nim oddzielić na przykład miejsce do nauki – uspokajający motyw fototapety na ścianie w sąsiedztwie biurka pozwoli na zebranie myśli i skupienie się.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *