Legoland – dla małych i dużych

Legoland Billund to park rozrywki znajdujący się w Danii. To miejsce jest wyjątkowe, ponieważ przypomina miasteczko zbudowane z klocków Lego. Wizyta w Legolandzie na pewno przypadnie do gustu zarówno najmłodszym, jak i dorosłym. Planując wyjazd do Skandynawii, warto sprawdzić również zorganizowane wycieczki do Legolandu ze Szczecina, Warszawy lub Poznania.

Historia LEGO

Warto wspomnieć, że firma Lego jest duńską marką i została założona przez Ole Kirka Christiansena 10 sierpnia 1932 roku w Billund w Danii. Nazwa Lego pochodzi od duńskiego zwrotu „leg godt”, czyli baw się dobrze. Wcześniej przedsiębiorstwo zajmowało się produkowaniem drewnianych zabawek, jednak od 1947 rozpoczęto produkcję zabawek z tworzywa sztucznego, a dokładniej ABS. Składane razem za pomocą systemu wypustek i odpowiadających im gniazd klocki stały się światowym fenomenem. Sposób łączenia elementów został oczywiście opatentowany. Obecnie za pomocą klocków możemy nie tylko budować miasta, ale również bardziej skomplikowane budowle, takie jak na przykład zamki, czy skomplikowane statki kosmiczne pochodzące z filmów science fiction.

Miniland i LEGOREDO® – czyli miniaturowy świat i dziki zachód

Zwiedzanie Legolandu warto rozpocząć od zobaczenia strefy Miniland. Jest to miniaturowy świat stworzony z milionów klocków. Można tam znaleźć całe miasta i najsłynniejsze budynki z różnych zakątków świata, na przykład Shanghai Tower. Dzieci mogą zwiedzić Miniland, jadąc pociągiem Lego. Ciekawą atrakcją są również Mini Boats, którymi można z całą rodziną przepłynąć obok klockowych budowli. Osobom, które lubią wodne atrakcje, serdecznie polecamy także odwiedzenie Miasta LEGOREDO® – to właśnie tam można przepłynąć się Canoe. W tej strefie znajduje się również rollercoaster o nazwie Flying Eagle oraz „Dom bardzo nawiedzony”.

Kolejki górskie w Legolandzie

W duńskim Legoland Billund znajdują się cztery kolejki górskie: Dragen, X-treme Racers, Flying Eagle oraz Polar X-plorer. Ostatnia z nich wjeżdża na wysokość 19 metrów i jedzie z największą prędkością równą 65 km/h. Oprócz kolejek w parku dostępne są również karuzele, kraina NINJAGO, rzeka Vikingów, DUPLO® Land i wiele innych.