Popularne hobby, czyli bieganie

Od jakiegoś czasu mamy do czynienia z modą na zdrowy styl życia, dzięki czemu wiele osób zaczęło regularnie biegać i pochłonęło ich to na tyle, że obecnie nie wyobrażają sobie już życia bez tej aktywności. Tym samym bieganie stało się dla nich swojego rodzaju pasją i hobby, któremu poddają się w każdej wolnej chwili. Można im tylko pozazdrościć, ponieważ nie ma nic lepszego niż robienie tego, co się kocha i co dodatkowo ma zbawienny wpływ na nasze funkcjonowanie.

Wpływ biegania na organizm

Każdy, kto regularnie biega i uważa to za swoje hobby, wie, że ten sport wpływa nie tylko na naszą kondycję, sylwetkę, ale również samopoczucie. Po joggingu, mimo iż jesteśmy zmęczeni, to wyzwala się w nas pozytywna energia, jesteśmy szczęśliwsi i pewniejsi siebie.

Bieganie przynosi również inne korzyści: zapobiega wielu chorobom (w tym nowotworom), wzmacnia serce, mięśnie i stawy, wzmacnia układ krwionośny, łagodzi stres, dotlenia organizm, wydziela endorfiny, przedłuża życie (udowodnione przez duńskich naukowców). Dodatkowo podczas biegania pracuje niemal 200 mięśni, co wiąże się z tym, że wystarczy godzina biegu, aby spalić ok. 900 kalorii. Przy okazji można ten czas spędzić na łonie przyrody – najlepiej w lesie lub parku – wdychając świeże powietrze… Jeżeli dopiero połknęliśmy bakcyla biegania, to pamiętajmy o kilku zasadach, aby nie zrobić sobie krzywdy. Po pierwsze rozgrzewka! W innym razie możemy nabawić się kontuzji. A po zakończonym biegu koniecznie rozciąganie.

Bieganie to hobby, którym warto zarażać innych, ponieważ nie tylko działa na ciało, dodaje energii, ale również poprawia naszą kondycję psychiczną i sprawia, że wszystko nabiera jasnych barw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *