Prom jako popularny środek transportu do Szwecji

Chcesz wyjechać na wakacje do Szwecji, jednak zastanawiasz nad środkiem transportu? Najlepszą opcją są promy wypływające z trzech polskich portów. Wycieczka rozpoczynająca się od wpłynięcia na Morze Bałtyckie to początek świetnej przygody! Poniżej przedstawiamy kilka najważniejszych informacji, dla osób chcących zakupić bilety na prom

Podróż z Polski do Szwecji

Jak wiemy, Polskę dzieli od Szwecji nasze piękne Morze Bałtyckie. Do Szwecji można dotrzeć samolotem, samochodem oraz promem. Jak się okazuje, to właśnie prom jest najchętniej wybieraną formą transportu. Dlaczego? Ponieważ statki te wyruszają średnio 70 razy tygodniowo. Wysoka częstotliwość wynika z faktu, że wszystkie rejsy wyruszają z Gdyni, Gdańska oraz Świnoujścia. Łącznie trzy porty oferują połączenia do 4 szwedzkich miast. Na przykład z Gdyni dostaniemy się do Karlskrony. Dlatego ważne jest, aby przy planowaniu wyjazdu zastanowić się, z którego portu najbliżej dotrzemy do naszego miejsca docelowego. 

Podróż promem – jak ona wygląda?

Na początku warto wspomnieć o czasie podróży. Najkrótsza podróż do Szwecji trwa jedynie 6 godzin. Taki czas podróży występuje na trasie Świnoujście-Trelleborg. Decydując się na podróż z Gdyni lub Gdańska, trzeba liczyć z nieco dłuższymi podróżami trwającymi 8-9 h. Wyjątkiem jest trasa do Nynashamn – prom podróżuje do tej miejscowości aż 18 godzin. 

Pragniemy jednak uspokoić, ponieważ żadna podróż promem nie jest nudna. Każdy prom pasażerski oferuje szereg udogodnień. Pasażerowie mogą wykupić kabiny z łóżkami oraz osobnymi toaletami. To jednak nie wszystko. Prom również posiada atrakcje umilające podróże w postaci restauracji, klubów tanecznych czy rozrywek dla najmłodszych. 

Przejdźmy do odprawy. Każdy pasażer musi stawić się na terminalu minimum 60 minut przed wypłynięciem. Jeśli to będzie nasza pierwsza podróż i mamy pytania, personel w porcie we wszystkim pomoże, zaczynając od obsługi biletomatu, poprzez wskazanie odpowiedniej bramy a kończąc na przedstawieniu konkretnej kabiny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *