Różne pory wiosny, czyli jak można spędzać czas z psem zależnie od pogody

Wiosna to wyjątkowo nieprzewidywalna pora roku. Przesilenie, zmiany czasu, początki sezonu urlopowego i chyba najistotniejsze – zmiany aury. Trudno przewidzieć co ujrzymy za oknem rozpoczynając kolejny dzień. I pół biedy, gdy kolejny z nich spędzimy od rana do wieczora będąc przykutym do korporacyjnego biurka, problem zaczyna się wówczas, gdy mamy to jedno wolne popołudnie i chwilę dla siebie oraz dla naszego czworonożnego pupila. Jak owocnie spędzić ten czas?

Aktywność w promieniach wiosennego słońca

Gdy słońce w zenicie i pierwszy żar zalewa nasze plecy obowiązkowo powinniśmy wyjść z czterech ścian. Długi spacer po lesie, zdrowe śniadanie na łonie natury, spontaniczna kąpiel naszego czworonoga pobliskim stawie z pewnością będą nie lada rozrywką. Warto się zaopatrzyć w podstawowy ekwipunek – wodę, ręcznik, worki na śmieci oraz preparat odstraszający owady. Należy przy tym pamiętać, iż tempo oraz odległość pokonywanych przez nas tras nie powinny przemęczać zwierzęcia – tu oczywiście istotne są predyspozycje danej rasy. Po wyznaczeniu dystansu i przystąpieniu do realizacji musimy pamiętać o kagańcu i smyczy. Straż leśna oraz myśliwi są strasznie wyczuleni na te aspekty, a przecież nikt nie chce by doszło do nieszczęścia.

W czasie deszczy psy się nie nudzą

Zdarza się, że całodniowe opady deszczu skutecznie mogą nas odstraszyć od aktywności fizycznej. W związku z czym najczęściej zostajemy w domu i oglądamy filmy, lub czytamy książki przy kubku dobrej herbaty. Czy, aby na pewno tak być musi ? Otóż nie. Wszystko zależy od natężenia opadów. Gdy lekki – przyjemny deszczyk sączy się z wiosennych chmur zaopatrzmy się w deszczówkę, ewentualnie parasol oraz ciepły sweter dla naszego pieszczocha. Krótki spacer w obrębie gęstych drzew skutecznie ograniczy poziom opadów i sprawi, że zahartowani i zmotywowani wkroczymy w sezon letni. Po powrocie do domu powinniśmy natychmiast wysuszyć futrzaka, aby ten się nie rozchorował.

Jak widać każda forma spędzania wolnego czasu ma ogromne znaczenie dla naszego samopoczucia. Warto wiedzieć, iż aktywność w okolicznościach przyrody ma swoje ogromne plusy – zdrowe powietrze, rozwój fizyczny, spokój i wyciszenie, to cechy, które powinniśmy pielęgnować niezależnie od aury.