Przeglądając media społecznościowe, można odnieść wrażenie, że wiele osób zostaje trenerami personalnymi. Obrazki pełne muskułów i pieniędzy zachęcają do wejścia w taki zawód. Jeśli lubisz ćwiczyć i zdrowo się odżywiać, to być może to sposób na życie. W tym artykule wskazujemy, jak zostać trenerem personalnym i ile można zarobić w takiej pracy. Zapraszamy do lektury.
Jak zostać trenerem personalnym?
W przypadku tego nie jest wymagane konkretne wykształcenie. Z pewnością natomiast przydają się studia. Trener personalny, kończący dedykowany kierunek ma przewagę nad innymi kandydatami na rynku pracy. Mimo braku konkretnych wytycznych trenerem nie może zostać osoba, niemająca wiedzy na temat anatomii człowieka i diety. Jeśli studia (trener personalny) nie są możliwe do realizacji, wtedy należy ukończyć minimum dowolny kurs. Na rynku jest mnóstwo kursów o różnych specjalizacjach z zakresu ćwiczeń i diet. Specjaliści z branży twierdzą, że jeśli osoba, chcąca zostać trenerem zaczyna od zera, to musi skończyć kurs trenera personalnego.
Oferta firm, świadczących szkolenia jest bardzo szeroka. W ten sposób osoba można dobrać ofertę do swojej aktualnej wiedzy, a także możliwości finansowych.
Kursy nie wymagają spełnienia konkretnych kryteriów. Wystarczy zapisać się do ośrodka szkoleniowego na kurs mieć potwierdzenie o zdolności do udziału w kursie i mieć ważne ubezpieczenie od NNW. Jedynym i najczęstszym wymogiem to ukończenie 18 lat i pokazanie zaświadczenia o braku karalności. Kursy na trenera można zrealizować w ośrodkach publicznych takich jak AWF oraz ośrodkach prywatnych.
Jednak należy pamiętać, że ukończenie jednego kursu może być, niewystarczającym potwierdzeniem dla klientów lub pracodawcy, że mamy odpowiednią wiedzę i umiejętności do pełnienia takiego zawodu. W takiej branży należy cały czas się kształcić, ponieważ pojawiają się co chwile nowe trendy dietetyczne i techniki ćwiczeniowe. Po wypracowaniu swojej pozycji na rynku pracy godzina usługi trenera personalnego potrafi kosztować nawet 300 zł brutto.