W jakim stylu urządzić wesele?

Wesele jest jednym z najważniejszych dni w życiu każdej pary, która zamierza się połączyć węzłem małżeńskim. Aby uniknąć stresu, warto zawczasu pomyśleć, w jakim stylu ma być zaaranżowana sala weselna – trzeba przecież dobrać i dopasować do siebie wszelkie niezbędne akcesoria na tę okazję.

Postaw na styl boho

Ostatnio rekordy popularności biją wesela przygotowane w stylu boho. To uniwersalny styl, który nawiązuje swoją estetyką do natury. Organizując taką imprezę, możesz postawić na polne kwiaty, snopki siana, girlandy z liści, a nawet… wynająć stodołę i tam zaprosić wszystkich gości. Wesele w takim stylu z pewnością będzie wyjątkowe – „swojski” klimat sprawi, że rodzina i znajomi na pewno będą się czuli bardzo swobodnie, co tylko wpłynie pozytywnie na przebieg przyjęcia. Jeśli rozważasz więc organizację wesela na świeżym powietrzu i stawiasz na luz (zamiast przesadnej elegancji), nie wahaj się – boho jest stylem dla Ciebie.

Ubrania dla panny młodej i pana młodego

Odpowiedni ubiór jest bardzo ważny w tym wyjątkowym dniu, jednak styl boho odcina się od sztywnych konwenansów. Panna młoda może postawić na zwiewną sukienkę do kolan wykonaną z koronki lub kreację midi przyozdobioną haftowanymi wzorami, np. przybierającymi kształt kwiatów czy liści. Odpowiednie będą wszystkie kolory kojarzące się z naturą, szczególnie: beże, ecru czy przygaszone zielenie. 

Jeśli chodzi o strój dla pana młodego, warto zrezygnować z tradycyjnego garnituru czy fraka i postawić na lniany komplet, np. w kolorze brązu (barwa ziemi) czy błękitu (przywodzącego na myśl letnie bezchmurne niebo). Można także odejść od tradycyjnych kompletów i zdecydować się na eleganckie spodnie i zwykłą białą czy beżową koszulę, wykonaną z naturalnego materiału. Szelki do spodni na ślub także mogą się okazać strzałem w dziesiątkę w przypadku takiego ubioru. Nie tylko dopełnią wygląd całej stylizacji, ale będą także niezwykle praktycznym gadżetem, który przytrzyma spodnie nawet podczas najbardziej energicznych ruchów na parkiecie.