Czym powinien odznaczać się dobry, wszechstronny laptop?

Decydując się na zakup nowego komputera, coraz więcej Polaków postanawia sięgnąć po bardziej kompaktowe rozwiązanie, jakim są laptopy do gamingu i pracy. Trudno jest się temu zresztą dziwić – nasz styl życia nierzadko potrafi być naprawdę dynamiczny, wymuszając konieczność ciągłego posługiwania się urządzeniami mobilnymi. A ponieważ smartfony i tablety oferują nam jedynie cząstkę możliwości komputera, laptop staje się tu zrozumiałym wyborem. I chociaż jeszcze kilka lat temu, urządzenia te uchodziły głównie za słabsze pecety do pracy, obecnie sytuacja prezentuje się zupełnie inaczej. Dzięki rozwojowi technologicznemu, producenci laptopów są w stanie zaoferować nam szeroki wybór modeli, obejmujących nawet komputery gamingowe. W niniejszym artykule opowiemy, na co warto zwrócić uwagę, wybierając się na zakupy.

 

Wydajność to podstawa!

 

Mówiąc o laptopach do gamingu i pracy, mamy na myśli urządzenia, dla których praca z kilkoma aplikacjami jednocześnie nie będzie stanowić żadnego problemu. Z tego też powodu, podczas przeszukiwania dostępnych ofert, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na model procesora. Przykładem niezawodnego podzespołu tego typu jest chociażby Ryzen 9 6900HX, wykorzystywany w laptopach marki ASUS. Nie zapominajmy również o chłodzeniu komponentów – bez odpowiedniej wentylacji, laptop będzie bowiem narażony na przedwczesne awarie. Warto też przyjrzeć się dyskom twardym oraz wejściom USB – to właśnie od nich zależeć bowiem będzie szybkość przesyłania i otwierania plików. Najlepszą wydajność uzyskamy, wybierając laptopa z dyskiem SSD.

 

Wygoda eksploatacji

 

Pamiętajmy, że laptopy do gamingu i pracy powinny być równie bezawaryjne, co komfortowe w użyciu. Warto więc postawić na model, który będzie bardzo wygodny w przenoszeniu. Przykładem jest tu chociażby Vivobook S 14X OLED, odznaczający się zaledwie 17,9 cm grubości oraz wagą 1,6 kg. Solidna, metalowa obudowa sprawia z kolei, że urządzenie jest nie tylko estetyczne, ale również odporne na uszkodzenia mechaniczne. Laptopy te oferują nam też możliwość ręcznego wyłączenia kamery, dla zwiększonej prywatności. Funkcja wyciszenia hałasów zapewnia z kolei większą wygodę podczas wszelkich rozmów konferencyjnych. Warto więc zapoznać się z ofertami wiodących producentów, szczególnie, że nowoczesne laptopy coraz częściej zaskakują swoją przystępnością cenową.