Czym są popularne buty oxfordy?

Są nazywane najbardziej modelowymi, ale także ponadczasowymi butami męskimi i damskimi. Znawcy mody stawiają na buty oxfordy i muszą mieć przynajmniej jedną parę w swojej kolekcji. Warto wiedzieć, że to eleganckie buty nie wkłada się tylko raz w roku, ponieważ można je dopasować do bardzo wielu stylizacji. Czym są popularne buty oxfordy damskie? Co można jeszcze powiedzieć na temat tego obuwia? Zachęcamy serdecznie do przeczytania naszego krótkiego artykułu.

Buty oxfordy damskie

Tym, co wyróżnia te buty to faktycznie to, ze przede wszystkim kojarzą się z obuwiem męskim. Oxfordy damskie to raczej rzadkość, choć niektóre panie decydują się, zwłaszcza te które uwielbiają dobrze zabudowany but, który świetnie leży na nodze. Buty oxfordy są klasycznymi butami przypominającym nieco tak zwane buty garniturowe które świetnie pasują na różnorodne uroczystości, na przykład wesela, chrzciny, czy urodziny w knajpie. Oxfordy damskie są nieco bardziej finezyjnie, a także wzorzyste. Wykończone bardzo często różnymi wzorami. Można na nich synonim spotkać elementy dekoracyjne przypominające kratę bądź też dwukolorowe buty

Jednokolorowe, ale w bardzo ekstrawaganckim odcieniu zakup odpowiedniego obuwia czyli oxfordu w damskich zależy w dużej mierze od preferencji danej osoby.

Co je wyróżnia?

Damskie oxfordy przede wszystkim wyróżnia klasyczny model. Cechuje się on smukłą i czystą linią, trudno go  nie rozpoznać po zamkniętej przy szwie natomiast boczna część dziurkami ma wszyte przyszwy, posiadają też niższa i smuklejsza podeszwę oraz niższy obcas niż derby. Świetnie prezentują się na nodze. można też wyróżnić sporo rodzajów oxfordu ponieważ na przykład lotniki, a także cap toe tak zwany.