Dobre zdjęcie w studiu? Zainwestuj w tło fotograficzne

Fotografia do dokumentów, czy fotografia produktowa to jedna z trudniejszych form fotografii. Nie ma w niej zupełnie miejsca na kreatywność, trzeba trzymać się bardzo sztywno przypisanych zasad, a do tego przeważnie jakakolwiek zabawa tłem, czy światłem może przynieść odwrotny do zamierzonego efekt. Jak zatem poradzić sobie z fotografią w studiu?

Dobrej jakości tło fotograficzne

Najważniejszym elementem w przypadku fotografii produktów i fotografii do dokumentów jest tło fotograficzne, jednak taki dobrej jakości. Jak rozpoznać tło dobrej jakości? Powinno być przede wszystkim bardzo gładkie, nie mieć absolutnie żadnych grudek, zmarszczeń. Powinno mieć także jak najbardziej neutralny, biały kolor, który można w razie potrzeby dowolnie ocieplać lub schładzać za pomocą światła. Jednak tło nie musi być wyłącznie białe. Warto mieć także inne tła fotograficzne, np. kolorowe, bądź tła ze wzorami, z krajobrazem, z innymi ciekawymi opcjami. Wszystko po to, żeby proste zdjęcia zamienić w coś niezwykłego i ciekawego. To opcja zdecydowanie dobrze sprawdzi się w przypadku wszelkich prostych zdjęć dziecięcych, rodzinnych, czy takich typowo pozowanych.

Światło, czyli wydobądź ze zdjęcia coś więcej

Każdy fotograf wie, jak ważne jest w fotografii światło. To ono nadaje zdjęciu głębi, powoduje kontrast, wydobywa pierwszy plan bądź drugi, w zależności od potrzeb. Bez dobrego światła nie da się zrobić dobrej fotografii. Dlatego w przypadku zdjęć do dokumentów światło w połączeniu z jasnym tłem fotograficznym jest w stanie dać bardzo dobre rezultaty, które z kolei objawiają się tym, że twarz jest wiernie oddana, nie tworzą się cienie, załamania, skóra wygląda promiennie i zdrowo. Z kolei w przypadku zdjęć produktowych, dzięki dobrej i zgrabnej grze światłem możliwe jest stworzenie nietypowej fotografii, bardziej artystycznej. Z reguły są to zdjęcia komercyjne, które właśnie w takiej formie będą się prezentować najlepiej i przy okazji sprzedawać produkt lub usługę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *