Czym różni się sukienka koktajlowa od wieczorowej?

Wiele kobiet staje przed pytaniem, jaką sukienkę wybrać: koktajlową czy wieczorową. Zdarza się, że na przyjęcie, na którym wypada pojawić się w sukni wieczorowej, przychodzą kobiety w sukienkach koktajlowych. Równie często okazuje sie, że wśród dziewczyn w sukienkach koktajlowych znajduje się niepasująca suknia wieczorowa. Czym tak właściwie różnią się od siebie te sukienki i co zrobić, by nie popełnić faux-pas?

Sukienki wieczorowe

Wieczorowe suknie noszone są od dawna. Jednak obecnie znane nam wydanie sukienek wieczorowych pojawiło się wraz z końcem ery gorsetów. Suknie wieczorowe są przede wszystkim długie. Niektóre kobiety wybierają wersje z trenem, inne ograniczają się do sukien kończących się przy ziemi lub kostkach. Suknie wieczorowe szyte są z wysokiej jakości materiałów, takich jak jedwab, satyna, atłas czy tafta. Sukienki wieczorowe od projektantów bardzo często możemy zaobserwować na galach, takich jak rozdanie nagród Grammy czy Oscarów. Gwiazdy wiedzą, że na takie uroczystości nie wypada włożyć sukienki koktajlowej i przybierają strojne suknie wieczorowe, które często są zdobione koronką lub cekinami. Suknie wieczorowe wkładamy również do opery oraz na uroczystości odbywające się po godzinie 20. Pamiętajmy jednak, że chodzi tu o gale lub uroczyste kolacje, a nie imieniny cioci czy wesele.

Sukienki koktajlowe

Projektanci sukienek oferują nam również przepiękne i oryginalne sukienki koktajlowe. Tego rodzaju sukienkę ubieramy na uroczystości mniej formalne, takie jak spotkania rodzinne, wesela, randki i wyjścia ze znajomymi. Sukienki te są zdecydowanie krótsze i często również bardziej wyzywające. O ile suknie wieczorowe mają ukazać elegancję i klasę, o tyle zakładając sukienkę koktajlową, możemy pozwolić sobie na ekstrawagancję.

Sukienki polskich projektantów

Polscy projektanci ubierają polskie i zagraniczne gwiazdy zarówno na największe gale, jak i wystąpienia telewizyjne. Do ich zadań należy dobranie odpowiedniej sukienki do charakteru wydarzenia kulturalnego. Sukienki znanych projektantów możemy kupić na ich stronach internetowych lub w autorskich butikach. Jeśli wpadną nam w oko sukienki projektantów, noszone przez największe gwiazdy, możemy z łatwością odnaleźć dane projektanta w informacjach prasowych i nabyć taką samą kreację. Sukienki polskich projektantów dostępne są w wersjach wieczorowych i koktajlowych. W zależności od tego, na jaką uroczystość się wybieramy, możemy również wybrać dodatki od tego samego projektanta.

/Prezentowane w artykule sukienki wieczorowe i koktajlowe pochodzą z kolekcji Tomasza Olejniczaka i dostępne są na stronie Tomaotomo.com/ zobacz więcej: http://tomaotomo.com/pl/24-kreacje-wieczorowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *